Pożyczki dla osób prywatnych i biznesowych

Pożyczki dla osób prywatnych i biznesowych

Wydawać by się mogło, iż instytucjom poza bankowym jest zupełnie nieopłacalnie udzielać kredytów z bardzo wysokim oprocentowaniem, ponieważ nikt nie chce ich zaciągać. Okazuje się, że rzecz ma się zupełnie odwrotnie. Jeżeli dana osoba, ubiegająca się o pożyczkę nie otrzyma takich w banku, udaje się po pożyczkę w inne miejsce. Najczęściej tam, gdzie nie będą wymagać zbyt wiele, gdzie otrzyma gotówkę, bez względu na konsekwencje.

Pożyczki dla osób prywatnych i biznesowychPożyczki często udzielane są na wysoki procent. Stanowi to zabezpieczenie dla banku na wypadek braku spłaty kredytu. Jeżeli klient nie wywiąże się z umowy, bank będzie mógł odrobić straty wynikające z tego tytułu poprzez naliczanie odsetek. Czasami zdarza się instytucja, która wykorzysta pewne przepisy prawa do swoich indywidualnych, nieetycznych celów i wykorzysta sytuację na niekorzyść swojego klienta. Jak duży procent stanowią takie organizacje?

Okazuje się, że niewielki. Wystarczy dopuścić do głosu odrobinę rozsądku – gdyby tak było, koniec końców klientów zamiast przybywać tak naprawdę by ubywało. Ludzie preferowaliby odkładanie planów na później, kiedy zostaną zaoszczędzone pieniądze. Owszem nadal istnieją takie instytucje, gdzie procent jest bardzo wysoki a pożyczki przyznawane niemal od ręki.

Warto jednak podejść do sprawy rozsądnie i udać się tam, gdzie rzeczywiście dba się o klienta i skorzystać z usług firmy, jakiej zaufało już mnóstwo Polaków. Przykładem firmy dbającej o klienta i relacje z nim jest Provident, który oferuje brak ukrytych kosztów i karnych odsetek. Raty są naprawdę przystępne, a oprocentowanie przyjazne. Pożyczki są dostosowywane do możliwości konsumenta a nie tylko jego potrzeb.

Decydując się na pożyczkę należy kierować się przede wszystkim rozsądkiem – tylko wtedy nie popełnimy błędu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *