Pożyczka a otwieranie rachunku bankowego

Pożyczka a otwieranie rachunku bankowego

Wiele banków oferujących atrakcyjne kredyty bądź pożyczki wymusza na potencjalnych klientach konieczność posiadania konta w danej instytucji bankowej. Aby otrzymać wybraną pożyczkę musimy najpierw otworzyć konkretny rachunek bankowy w wybranej placówce. Takie działania mają zapewnić bankowi zwiększenie ilości klientów na oferowane usługi finansowe.

Pożyczka a otwieranie rachunku bankowegoTego typu praktyki zauważane są również w mniejszych oraz mniej znaczących instytucjach bankowych. Wiodące placówki finansowe nie muszą posiłkować się podobnymi rozwiązaniami. Wiadomym bowiem jest, że przymuszenie klienta do otwarcia konta bankowego nie spowoduje przeniesienia dochodów do danej placówki bankowej.

Większość takich kont jest prowadzona jedynie na potrzeby udzielonego kredytu i zamykana wraz z ustaniem umowy kredytowej. Nie wnoszą oni nic w rozwój oraz poprawę sytuacji finansowej danego banku. Mimo niskiej skuteczności taka praktyka jest jeszcze stosowana przy niektórych ofertach kredytowych. Coraz więcej klientów jednak nie decyduje się na skorzystanie z kredytów w instytucjach stawiających podobne warunki podjęcia zobowiązania finansowego.

Aby uniknąć takich zobowiązań można wziąć pod uwagę zaciągnięcie pożyczki w instytucji pozabankowej, która w tej chwili nie wiąże się już z takim niebezpieczeństwem jak było to jeszcze kilka lat temu. Problemem dla wielu osób jest jednak wyselekcjonowanie tej najlepszej dla ich potrzeb placówki oraz wybranie takiej która rzeczywiście będzie działać na korzyść klienta.

Instytucje pozabankowe, które są najbardziej popularne w Polsce i którym zaufało najwięcej klientów to tylko kilka firm, skupiających wokół siebie dużą rzesze zadowolonych konsumentów. Jedną z nich jest Provident, który zyskał serca klientów w szczególności poprzez jasne i proste zasady, niskie oprocentowanie, budowanie dobrych relacji i brak ukrytych kosztów.

To, czego ludzie boją się w szczególności to właśnie ukryte koszty, jakich nikt nie chce ponosić – tylko podpisanie umowy z instytucją dbającą o klienta, której zaufało mnóstwo ludzi i która cieszy się wyłącznie dobrymi opiniami uchroni nas od takiego błędu.

Więcej: https://www.provident.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *