Pożyczka gotówkowa na samochód

Jak uniknąć parabanków?

Parabanki to słowo, które mrozi krew w żyłach wielu osób, w szczególności tych, które już miały z nimi do czynienia i które mówiąc kolokwialnie „dały się złapać w ich machinę”. W polskim prawie parabanki to instytucje, które trudno jest jakkolwiek sklasyfikować. Nie są to placówki, które działają w oparciu o standardowe przepisy bankowe, ale jednocześnie ich działalności nie można zakazać.

Pożyczka gotówkowa na samochódZ tego powodu parabanki mogą w pewnym zakresie kierować się własnymi zasadami, charakteryzując się dowolnością w przypadku umów czy zasad udzielania pożyczek oraz wysokości oprocentowania.

Przeciętnemu człowiekowi bardzo trudno jest odnaleźć się w gąszczu przepisów niezrozumiałych zasad, dlatego udając się do jakiejkolwiek placówki pozabankowej powinno się wykazywać szczególną ostrożność.

Aby rozpoznać parabank i go uniknąć, wystarczy kierować się kilkoma istotnymi zasadami:

  • Dokładne sprawdzenie oferty i warunków
  • Wielkość odsetek karnych
  • Możliwość zamrożenia spłaty
  • Wysokość oprocentowania
  • Opinie o placówce

Najważniejsza wydaje się być opinia o konkretnej placówce – ludzie to najlepsze źródło informacji, pod warunkiem, że ogromna ich ilość wskazuje konkretną placówkę jako najlepszą. Trafnym przykładem jest Provident Polska – firmie zaufało ponad 3,5 miliona Polaków, a to już naprawdę niemała liczba. To placówka nie mająca nic wspólnego z parabankiem i chwilówkami – to instytucja z wizją, działająca na rynku od wielu lat i stawiająca na pierwszym miejscu potrzeby oraz korzyści klienta.

Aby otrzymać pożyczkę wystarczy spełnienie kilku prostych wymogów, w tym okazanie dowodu osobistego, stały dochód i oczywiście stałe zameldowanie w Polsce. Procedura nie jest skomplikowana, pożyczkę można zdobyć szybko i przy minimum formalności, ale rozsądnie, co oznacza, że placówka dostosowuje jej wielkość do możliwości klienta.

Wplątywanie konsumenta w machinę długów nie jest w interesie żadnej ze stron, ponieważ w gruncie rzeczy chodzi przecież o oddanie pieniędzy, a jeśli się to klientowi uniemożliwia, to usługa całkowicie mija się z celem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *